اینستاگرام مارکتینگ چیست – راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ

مقاله جامع اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام مارکتینگ ، اصطلاحی که احتمالا این روزها خیلی به گوشتان خورده است. شاید خیلی ها هنوز به خوبی با این اصطلاح آشنایی نداشته باشند ، اصطلاحی که خیلی از کارشناسان و مشاورین تبلیغاتی معتقدند از نون شب هم واجب تر است. اینستاگرام مارکتینگ برای فروش بیشتر مخصوص مدیرانی می باشد که خود را ملزم می دانند تا به فناوری و روش های تبلیغاتی روز مجهز کنند. مدیران باهوش همیشه دنبال جدیدترین راه ها هستند. این مقاله را برای شما می نویسیم که از هوش تجاری بالایی برخور دار هستید و همواره به دنبال توسعه و پیشرفت مجموعه و بیزینس خود هستید.

ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر بدانید که مجهز بودن به ابزار روز چقدر کار شما را جلو می برد، حتما تردید نخواهید کرد. تاثیر فضای مجازی بر کسب و کارها امروزه بیش از گذشته معلوم شده است و پیشرفت کسب و کار بدون استفاده از آن امکان پذیر نیست. مدیرانی که به روز هستند، دائما منتظرند تا جدیدترین روش های فروش از طریق فضای مجازی را پیدا کنند و از آن ها در مجموعه خود بهره مفید ببرند. آنها مدام رقبای خود را رسد می کنند و فعالیت آنها را به صورت پیوسته آنالیز کرده و زیر ذره بین قرار می دهند. مدیران مجموعه های بزرگ همیشه نظرات و سلیقه های مخاطبان هدف خود را دنبال می کنند و با استفاده از آنها و تغییر و تحولات در زیر ساخت های مجموعه خود، مدام در حال افزایش نرخ تبدیل مخاطبان خود به مشتری هستند.

مدیران موفق هرگز مارکتینگ سوشیال مدیا را دست کم نمی گیرند و همواره برای آن انرژی و زمان می گذارند.

آموزش سوشیال مدیا، تبلیغات و کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

اهمیت اینستاگرام مارکتینگ در کسب و کار | ویژگی و مزیت اینستاگرام مارکتینگ

شما چطور؟ شما جزء کدام دسته از مدیران هستید؟!

یکی از این روش های نسبتا جدید که طی همین چند سال اخیر استفاده شده، اینستاگرام مارکتینگ می باشد. اگر بدانید چقدر سریع و آسان می توانید از طریق اینستاگرام کار خود را تبلیغ کنید، حتما همین امروز اکانت اینستاگرام تان را برای فروش محصول و خدمات خود فعال می کنید و شروع به انتشار پست می کنید.
خوب است بدانید اینستاگرام صرفا یک اکانت شخصی و افزودن چند فالوور از بستگان و دوستان نیست، اینستاگرام به خودی خود نوعی تبلیغات رایگان در فضای وب هست که به طرز عجیبی می تواند شما را تا آنور آب معرفی کند. این کار بسیار آسان است! به آسانی خوردن یک لیوان آب. ادامه مقاله را بخوانید تا با تاپیک های زیر، موضوع را بیشتر برای شما باز کنیم:

[vc_row][vc_column][cz_title id=”cz_44072″]

مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم

[/cz_title][cz_gap height=”30px”]

 • مزایا و قابلیت های اینستاگرام
 • اهمیت اینستاگرام در دنیای امروز
 • استراتژی بازاریابی در اینستاگرام
 • تاثیر ساخت ویدیو تبلیغاتی در اینستاگرام
 • رعایت نکات و اصول ساخت ویدیو برای اینستاگرام
[cz_gap][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

درآمدزایی در اینستاگرام | پول در آوردن در اینستاگرام

اینستاگرام مارکتینگ
مزایا و قابلیت های اینستاگرام

شاید بپرسید چرا بین این همه نرم افزار و شبکه اجتماعی، اینستاگرام محبوب شده و از آن درآمد بالایی می توان کسب کرد. در ادامه به چند دلیل ساده و در عین حال مهم اشاره می کنیم تا به اهمیت این پلتفرم قدرتمند پی ببرید

1- کار کردن آسان با اینستاگرام:

کار کردن با اینستاگرام بسیار راحت است. در حال حاضر هیچ نیازی به فیلترشکن ندارد و ساخت اکانت در این سایت با شماره موبایل ویا آدرس ایمیل امکان پذیر است. دسترسی به این سایت راحت و برای همگان از هر سنی آزاد است. لذا افراد بسیاری می توانند در این شبکه اجتماعی ثبت نام کنند. تفاوت اینستاگرام با تلگرام عمدتا در همین مواردی هست که نوشته ایم. گرچه تلگرام نیز فضایی برای فروش کسب و کارها می باشد، اما اینستاگرام جذابیت بیشتری دارد.

مثلا توییتر نیز کمتر برای استفاده های تجاری مورد توجه قرار می گیرد و بیشتر امور بین المللی در آن انجام می شود. ضمن آنکه فیلتر بودن آن مقداری از جذابیت آن می کاهد. اما یوتیوب که فضایی مختص اشتراک ویدئو می باشد ، با وجود فیلترینگ در ایران، مانند اینستاگرام از جذابیت بالایی برخوردار است. البته در هر کشور و قاره ای یک یا چند شبکه اجتماعی محبوبیت بالایی دارد و با دیگر کشورها متفاوت است.

2- اشتراک گذاری استوری، فیلم و عکس:

در اینستاگرام با توجه به سرعت بالایی که دارد، امکان گذاشتن استوری، فیلم و عکس وجود دارد. در واقع در اینستاگرام همه چیز زنده به نظر می آید. در فضای مجازی این موضوع یک اتفاق خوب است. چرا که جلب اعتماد در فضای وب کار سختی می باشد. شما با به اشتراک گذاری یک ویدیو ی جذاب می تونید نظر جمعی از مخاطبان خود را جلب کنید تا حرف خود را بزنید. تاثیری که یک عکس یا ویدیو در ذهن مخاطب به جای می گذارد را یک متن نوشتاری عالی هم نمیتواند تکرار کند.

3- برقراری ویدئو آنلاین:

شما می توانید به راحتی یک نشست مجازی برای همگان برگزار کنید. اگر شما ارائه دهنده محصولات و خدمات هستید، اگر امروز یک محصول یا خدمت جدید به مجموعه شما اضافه شده است و توضیحاتی برای تمامی مشتریان دارید، با برگزاری یک نشست دوستانه می توانید به خوبی از پس آن برآیید. قابلیت ارتباط تصویری زنده در بستر اینستاگرام و مبحث مارکتینک نشاندهنده ی حضور واقعی شما در میدان می باشد و همواره اعتماد و جلب نظر مخاطبان شما را به دنبال دارد. این روز ها از قابلیت ویدیو لایو اینستاگرام بسیار برای نشست های آموزشی ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی و هنری استفاده می شود.

مزیت و قابلیت های اینستاگرام مارکتینگ | ویژگی تبلیغات در اینستاگرام

4- استفاده بسیار زیاد از اینستاگرام:

عموما بیشتر افراد از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند، حتی در کشور ایران آمار و ارقام نشان می دهد که این شبکه ی اجتماعی از محبوبیت بالایی نزد مردم برخوردار است. لذا شما نگران از دست دادن هیچ کدام نیستید و به عبارت واضح تر، می توانید تمام آن ها را یکجا داشته باشید. تجارت شما در میان دریایی از مخاطبانی که وقت خود را در این بازار پر تردد صرف می کنند.

5- عدم وجود نظارت های دولتی:

در اینستاگرام خبری از مالیات نیست و نظارت های دولتی وجود ندارد و لذا وقتی شما به عنوان یک فرد معمولی یا یک سلبریتی و شخصی تاثیر گذار ، شماره کارت خود را در آن قرار می دهید، بدون دغدغه به کارت تان پول واریز می شود. دلیل این است که مردم خود انتخاب می کنند که پول خود را خرج و صرف چه چیزی بکنند. البته هوشیاری ، رعایت نکات و همچنین مسائل کلاهبرداری در این موضوع بسیار اهمیت دارد.

6- فضایی کاملا رایگان:

در اینستاگرام هیچ چیزی فروشی نیست و همه موارد رایگان است. این نکته بسیار مهمی است. در دنیای امروزه هر تبلیغی بخواهید انجام بدهید، اعم از تبلیغات محیطی و مجازی، باید هزینه های بسیاری بپردازید. اما در اینستاگرام با صفر تومان هزینه می توانید برنده ماجرا باشید. البته هستند خیلی از کسب و کار هایی که به دنبال موفقیت سریع تر در بستر اینستاگرام هستند و همواره با اختصاص دادن سرمایه و بودجه ای جداگانه ، با تولید محتوای جذاب و تبلیغات در پیج های دیگر به دنبال پیشرفت سریع هستند.

اینستاگرام مارکتینگ
اهمیت اینستاگرام در دنیای امروز

در اینستاگرام آنقدر فضای فروش رایگان و آزاد است که دوره های آموزشی برای آن گذاشته می شود. شما باید یاد بگیرید از هشتگ ها و دیگر ترفند های اینستاگرام استفاده کنید تا یک پست خوب به اشتراک بگذارید. اگر شما هم اکنون در گوگل سرچ کنید، انواع آموزش های رایگان و غیر رایگان می بینید که نکات جالبی به شما یاد خواهند داد. مقرون به صرفه است که یکبار به خوبی برای آن وقت بگذارید و در پیج رقبای خود نیز دقیق شوید تا به خوبی بفهمید باید از اینستاگرام چطور استفاده کنید.

استفاده از فضای مجازی در همه شئون و امور زندگی، غیر قابل اجتناب است. بیشتر کارها حتی ساده ترین خریدها مجازی شده و عموم مردم تمایل بیشتری به خرید مجازی دارند. مخصوصا در شهرهای بزرگ که هزینه رفت و آمد مردم بالا می باشد، استفاده از فضای مجازی و خرید و فروش در آن مقرون به صرفه است.

استراتژی بازاریابی در اینستاگرام | نکات و اصول تبلیغات در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام
استراتژی بازاریابی در اینستاگرام

شاید جالب باشد که بدانید در اینستاگرام رعایت چند نکته ساده می تواند برای شما نتایج خوب به بار آورد. در ادامه بعضی نکات را نوشته ایم:

1- ساعات و زمان های مهم :

اینکه در چه ساعاتی و چه روزهایی چه مطالبی به اشتراک بگذارید، نیازمند مقداری بررسی و تحلیل است. مخاطبین و مشتریان شما عموما در چه ساعاتی وارد اینستاگرام می شوند؟ و شما در چه ساعاتی باید مطالب خود را آپلود کنید تا مشتریان سریعا ببیند؟ کافیست چند بار این موضوع را بررسی کنید. متوجه خواهید شد. بهترین ابزار برای فهم و درک این موضوع و آنالیز فعالیت مخاطبان خود از طریق همان قسمت insight پیج بیزینسی خودتان می باشد.

2- استفاده از هشتگ های پر استفاده و پر بازدید:

یکی از مهمترین و اولین کار هایی که باید در صف انجام اینستاگرام مارکتینگ خود قرار بدهید ، تهیه لیستی از هشتگ های مهم مربوط به حوزه فعالیت خودتان است. حتما یک لیست کامل از هشتک های عمومی ، اختصاصی و برند خود داشته باشید و از تمامی آن ها در پست ها و محتوای خود استفاده کنید. هشتگ ها افزایش بازدید پست را برای شما خواهند داشت ، چرا که در واقع هشتک ها ، خود یک کانال مجزا برای دستیابی و رسیدن مشتری به شما است.

3- استفاده از ربات های معتبر اینستاگرام:

از وقتی که اینستاگرام از فضایی شخصی و صرفا عکس گذاری تبدیل به فضایی تجاری شده، ربات های زیادی تولید شده تا نتایج یک پیج را بهینه کنند. این ربات ها افزایش فالوور و بازدید و لایک را برای پیج شما انجام خواهند داد. بسیاری از پیج هایی که در اینستاگرام می بینید، و تعداد فالوور بالایی دارند، از همین ربات های اینستاگرام استفاده کرده اند. ما در کاتشو استفاده از ربات ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم مگر در مواردی که اعداد وارقام برای شما و کسب و کارتان مهم و ضروری باشد.

4- نوشتن محتوای بهینه:

دقت کنید وقتی شما برای وبسایت خود مقاله سئو شده می نویسید، می توانید تا چندین هزار کلمه بنویسید. اما در اینستاگرام این تعداد کلمه محدود است، پس باید بهینه بنویسید. همزمان با شما که در حال اشتراک گذاری فیلم و متن هستید، هزاران کاربر دیگر نیز در حال آپلود کردن مفاهیم خود می باشند. پس فرصت مخاطبین شما محدود است و باید بهترین استفاده را ببرید. اینکه چه محتوایی تولید کنید، نیازمند مقداری بررسی و تحلیل در رفتار مشتریان و ترفندهای اینستاگرام دارد. باید در محتوای شما چیزی وجود داشته باشد که در محتوای رقبای خود نبینید ، استفاده از محتواهای تصویری خلاقانه و نحصر به فرد یکی از مهم ترین حرکت های رو به جلو برای شما می باشد. ساخت یک ویدیو موشن گرافیک ، یک تیزر حرفه ای و فیلم مستند از مجموعه خود می تواند حرکت هوشمندانه و رو به جلویی برای صفحه ی شما باشد.

ساخت ویدیو برای اینستاگرام | آموزش ساخت کلیپ برای اینستاگرام | ساخت ویدیو مارکتینگ

اهمیت ویدیو مارکتینگ
تاثیر ساخت ویدیو تبلیغاتی در اینستاگرام

جدا از اینکه بخواهید در اینستاگرام تبلیغات کنید یا خیر، باید بدانید که فضای امروزه، فضای صوت و تصویر است. یک تصویر و ویدئوی خوب تا مدت ها می تواند در ذهن مخاطب شما باقی بماند. کافیست به تجربیات خودتون در فضای اینترنت رجوع کنید و ببینید کدام تصویر و ویدیو هنوز در ذهنتان ثبت شده است.

ممکن است ویدئوی تولیدی شما بسیار کوتاه باشد، اما اگر بعضی نکات ساده را رعایت کرده باشد، بهترین و کم هزینه ترین تبلیغات به شمار می آید. یک ویدئوی خوب به سرعت توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شود و این یکی دیگر از دلایل محبوبیت اینستاگرام می باشد. ویدئوی شما می تواند خیلی حرفه ای طراحی شده باشد. یعنی ایده ای جدید و با استفاده از جلوه های دیداری و شنیداری باشد. در این مورد ما می توانیم یک اثر خوب برای شما تولید کنیم.

همچنین ویدئوی شما می تواند بسیار ساده باشد اما از مباحثی که برای مخاطبین جذاب است استفاده کرده باشد. مثلا اگر شما تبلیغات خود را همراه یک بیت شعر، یک متن طنز، یک داستان کوتاه جالب، یک عکس بامعنی و… قرار دهید، می بینید که اثر آن را چند برابر می کند. ویدئویی بسازید که اگر خودتان جای مخاطب و مشتریان تان می بودید، جذب می شدید.

hdksjh'vhl lhv;jdk' | onlhj hdksjh'vhl lhv;jdk' | nvHlnchdd hc hdksjh'vhl

رعایت نکات و اصول ساخت ویدیو برای اینستاگرام
تماس با کاتشو برای تبلیغات منحصر به فرد اینستاگرام 

خیلی ها در ابتدای امر فضای مارکتینگ اینستاگرام را به صورت یک امر ساده در نظر می گیرند و شاید برای آن ذوق و هنر چندانی را صرف نمی کنند. در حالی که رعایت اصول تولید محتوا و استفاده از ایده های جذاب سمعی و بصری رمز موفقیت در این حوزه می باشد. شما باید به عنوان صاحب یک کسب و کار و فردی که به دنبال توسعه تجارت خود می باشد، برای اینستاگرام مجموعه ی خود وقت بگذارید، نیرو جهت تولید محتوای آن  استخدام کرده و حتی یک نفر را به صورت مجزا برای مدیریت آن انتخاب کنید.

حقیقت ماجرا اینجاست که امروزه روز حتی شما بدون داشتن یک وبسایت رسمی برای کسب و کار خود ، تنها با داشتن یک صفحه ی اینستاگرام و یک تیم قوی پشت آن می توانید به موفقیت بزرگی دست پیدا کنید. کافیه کسب و کار ها و فروشگاه های بزرگ و کوچک مشغول در بستر اینستاگرام را آنالیز کنید و به پتانسیل بالای این شبکه ی اجتماعی پی ببرید.

شاید شما فرصت کافی برای انجام تمامی فعالیت های تبلیغاتی تان را نداشته باشید، پس می توانید برون سپاری کنید، چرا که در صورت نداشتن تخصص و تجربه و زمان کافی برای مارکتینگ اینستاگرام خود ، موقعیت و موفقیت شما در این بستر تبلیغاتی با ارزش در هاله ای از ابهام می ماند. ما در کاتشو با داشتن تیمی حرفه ای و تجربه بالا در زمینه موضوعات تبلیغاتی مختلف ، می توانیم یک اثر خوب برای مارکتینگ شما تولید کنیم تا از آن به عنوان یک محتوای تصویری تاثیر گذار بیشترین بهره را ببرید.

مقاله جامع درباره اینستاگرام مارکتینگ | آموزش رایگان 0 تا 100 اینستاگرام مارکتینگ

خدمات اینستاگرام مارکتینگ کاتشو

ما در استودیو کاتشو، امور تبلیغاتی مجموعه و شکرت شما را انجام خواهیم داد. استفاده از روش های جدید تبلیغاتی مانند موشن گرافیک، ساخت تیزر ، تولید فیلم مستند و فیلم صنعتی و… همگی می توانند ، یک کار جدید و هنرمندانه از طرف شما برای مخاطبین تان باشد. اگر در قدیم از روش های تبلیغاتی مختلف استفاده کرده اید، خوب است بدانید همواره راه حل های جدید برای تبلیغ کردن وجود دارد. به عنوان مثلا همین طراحی و ساخت موشن گرافیک به یکی از جذاب ترین شیوه های تبلیغ در ویدیو مارکتینگ این روزها تبدیل شده است که رقبای شما نیز از آن استفاده می کنند. برای بهره مندی از خدمات کاتشو  با ما در تماس باشید.

استودیو فیلمسازی کاتشو


شما می تونید این مطلب رو از طریق سرویس های اشتراک زیر برای دیگران ارسال کنید

5/5 - (3 امتیاز)

5 دیدگاه

 • Avatar for Arya کوروش آقایی گفت:

  توضیحات مقاله شما درباره‌ی اینستاگرام مارکتینگ بسیار کاربردی بود. باسپاس

 • هزینه خدمات اینستاگرام مارکتینگ برای برندسازی تقریبا چقدر در میاد؟

 • Avatar for Arya رضا بهزاد گفت:

  مقاله نسبتا خوبی بود تشکر بابت گردآوریش
  فقط در مورد لینکدین حتما یه مقاله مجزا برید
  تشکر

  • ممنون از توجه شما دوست عزیز
   حتما در مورد پلتفرم قدرتمند لینکدین و اصول بازاریابی کسب و کارها در آینده نزدیک صحبت می کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *