راهنمایی و راهکارهای برندسازی | اهمیت برندینگ

نکات مهم برندسازی

[vc_row rtl_reverse=”yes”][vc_column][cz_title id=”cz_93138″]

مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

[/cz_title][cz_gap height=”40px”]

 • تعریف ابتدایی از برند و برندینگ
 • اهمیت برندینگ ... چرا باید برند شویم؟!
 • 5 دلیل اصلی اینکه به دنبال برند می رویم
 • انواع برند و خدمات برندسازی در جهان
 • برند سازی در ایران
 • 4 ویژگی برای یک برند موفق
 • مشاوره رایگان برندینگ و اهمیت آن
[cz_free_line id=”cz_100191″ sk_line=”background-color:#828282;height:1px;”][cz_gap height=”40px”][/vc_column][/vc_row][vc_row rtl_reverse=”yes”][vc_column][vc_column_text]

راهکارهای برندسازی و اهمیت برندینگ

در بازار رقابت های فروش و ارائه خدمات، همواره تمامی افراد سعی می کنند که پیروز شوند و درآمد خود را افزایش دهند. برندینگ و برندسازی گامی بزرگ در رسیدن به این هدف به شمار می رود. برندسازی مرحله است که باعث می شود Brand یا نام تجاری شما معروف شده و به آن توجه زیادی شود. در ادامه شما را با راهکارهای برندسازی و اهمیت Branding آشنا می کنیم و به بررسی تمامی جوانب و مزایای آن خواهیم پرداخت.

تعریف برندینگ | راهکار های برندینگ

برند چیست؟

Brand واژه، نماد و طرحی است که باعث تفاوت بین شما و سایر رقبایتان می شود. در واقع می توان گفت که برند نام تجاری است و افراد در این زمینه وعده ای با مشتری داشته و یا قصد ارائه محصول و یا خدماتی را دارند. در اصل برند و یا لوگو شما نظراتی است که مشتری در مورد کسب و کار شما می دهند.

برندینگ چیست؟

برندینگ در واقع راهکارهایی است که با استفاده از آن می توانید در ذهن مخاطب ماندگار شوید. تصویری که به محض شنیدن نام شما در ذهن مخاطب نقش می بندد در اصل توصیف کننده شما و میزان اعتبار برندتان در ذهن مشتریان می باشد به همین دلیل سعی کنید با تبلیغاتی موثر گامی به سوی موفقیت بردارید.

ساخت فیلم صنعتی

اهمیت Brand شدن
چرا باید برند بشویم؟!

برند سازی این امکان را به شما می دهد تا به راحتی مشتریان را با خدماتی که شما ارائه می دهید آشنا کرده و تفاوت محصولات شما را با سایر فروشگاه ها احساس کنند. ولی باید بگوییم که برند شدن تنها مختص به یک لوگو و یا استفاده از رنگ شرکتی نیست و شما از طرق مختلفی می توانید فرآیند برند شدن را در پیش بگیرید که عبارت است از:

برندسازی اولویت مشتریان را تعیین می کند

هنگامی که مشتری در بازار و یا فروشگاه های اینترنتی به دنبال یک محصول خاصی است، به برند آن نیز توجه می کند تا از کیفیت و کارامد بودن محصول مطمئن شود. حال فعالیت هایی که در زمینه برندسازی صورت می گیرد بر روی مشتری تاثیر داشته و میزان اعتماد آن ها را مشخص می کند. هر برندی که در زمینه برندینگ موفق تر باشد، فروش بیشتری نیز خواهد داشت. بنابراین از پرداخت هزینه بابت برندینگ و برندسازی نترسید زیرا Branding به صورت مستقیم بر روی کسب و کار شما تاثیر گذاشته و هزینه آن به سرعت به شما بازگردانده می شود.

تاثیر برند شدن | قدرت و اهمیت برندینگ

استفاده از بهترین نیروی کاری

برندسازی تنها بر روی میزان فروش شما تاثیر نمی گذارد بلکه هنگامی که شما برندی معتبر و معروف داشته باشید کارکنان بیشتری تمایل به همکاری با شما را دارند و شما در شرکتتان می توانید از کارکنان با استعداد و خبره در کار بهره مند شوید که این کار بر روی میزان بازدهی کار شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

افزایش نرخ توزیع کننده

در صورتی که شما یک برند شناخته شده و معتبر باشید، افراد زیادی تمایل دارند که محصولات شما را خریداری کرده و در فروشگاه خود قرار دهند و شما در این میان می توانید با تبلیغاتی موثرتر به صورت روزانه توزیع کنندگان محصولات خود را در سرتاسر کشور گسترش دهید.

ریزش نیرو را کاهش می دهد

هنگامی که افراد برای یک برند معتبر و شناخته شده مشغول به کار هستند به هر طریقی سعی می کنند که این کار را حفظ کرده و آن را از دست ندهند. کارکنان همواره نهایت انرژی خود را به کار می برند تا حس وفاداری را به شرکت ثابت کرده و از هیچ کمکی دریغ نمی کنند و همین عامل باعث بهبود کاری خواهد شد.

جذب سرمایه گذاران

افراد همواره تمایل دارند که سرمایه خود را برای BRAND های معتبر و قابل اعتماد سرمایه گذاری کنند و سرمایه گذاری برای برندهای ناشناخته را ریسکی بزرگ می دانند. افزایش سرمایه گذاران شانس رشد شرکت و خدمات شما را افزایش داده و از این طریق می توانید میزان سود خود را افزایش دهید.

انواع برندینگ | خدمات برند پزشکی | برند کردن رستوران | برند کردن آموزشگاه | برند سازی سازمان

انواع برندسازی

برندسازی پزشکی

برای برندسازی در حوزه بهداشت و سلامت باید ملاک های زیر در نظر گرفته شود:

برای برندسازی پزشکی ابتدا باید با نوع خدمات و مشتریان آشنا شده و بر اساس آن فرآیند برند سازی شروع شود زیرا Brand سازی تنها داشتن یک لوگو جذاب و چشم نواز نیست. بنابراین در هنگام برندینگ باید تمامی جوانب کار در نظر گرفته شود تا مراحل برند سازی با موفقیت طی شود. همچنین ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای و قوی نیز می تواند در این زمینه بسیار موثر واقع شود و حرف خود را به مخاطب هدف بزند و در ادامه اعتماد آن را برانگیزد.

برندسازی گردشگری

گردشگری از جمله مشاغلی است که رقابت در آن بسیار شدید و تنگاتنگ است به همین دلیل برندسازی می تواند تاثیر فوق العاده ای در کسب درآمد شما بگذارد. پیش از اقدام به برندینگ ابتدا باید به این موضوع فکر کنید که چه چیزی در آژانس مسافرتی شما وجود دارد که باعث تمایز شما با سایر آژانس ها شده و روی آن مانور دهید تا ماندگاری بیشتری در ذهن مشتری داشته باشید. بحث برندسازی در صنعت تور و گردشگری اهمیت زیادی داشته و برندسازی اصولی مزایای اقتصادی بسیاری را به دنبال دارد به همین دلیل می توانید در این زمینه از افراد متخصص کمک بگیرید.

 برند سازی شرکت | برند سازی شخصی | برند کردن افراد | برند کردن مجموعه | برند کردن تولید کننده |

برندسازی خدماتی

در شروع فرایند برندسازی خدماتی ابتدا باید با نوع خدمات به صورت کامل آشنایی پیدا کرد. برخی از خدمات تنها منحصر به شرکت شما بوده و برخی دیگر نیز به صورت رقابتی انجام می شود به همین دلیل باید اطلاعات کافی را پیش از برندینگ در رابطه با نوع خدمات و مشتریان کسب کرده تا به برند شدن کسب و کار شما کمک کند.

برندسازی رستوران

رستوران ها از آن دسته از کسب و کارهایی است که تنها با داشتن یک لوگوی مناسب نمی توان آن را به سمت برند شدن سوق داد. برای این که فرایند برندسازی رستوران با موفقیت پیش برود باید این سوال را از خود بپرسید که چه چیزی باعث می شود که مشتریان به جای رفتن به رستوران رقبا به رستوران ما بیایند؟ رستوران ها محیطی برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه بوده و باید محیطی گرم و آرامش بخش داشته باشد. شما می توانید حتی با نشان دادن یک کلیپی زیبا از دورهمی ها و جشن های موجود در رستوران و یا فیلم غذاهای لذیذ موجود در رستوران به راحتی رستوران خود را در ذهن مشتری ماندگار کنید. ویدئو مارکتینگ خود به تنهایی معقوله مهمی در امر تبلیغات و برند شدن مجموعه شما می باشد. از اهمیت و اصول مهم خدمات ویدیو مارکتینگ بخوانید.

مشاوره رایگان برند سازی | خدمات برندینگ

برندسازی سازمانی

برندسازی سازمانی نقش حیاتی در گسترش کسب و کار شما دارد. در این نوع برندینگ باید به صورت مستقیم با مشتری ارتباط برقرار کنید. برای این کار باید ابتدا مشتری خود را شناسایی کرده و با سلیقه و رفتارهای آن ها آشنا شوید. به عنوان مثال در صورتی که بازار هدف شما کودکان است، باید پیام های تبلیغاتی شما به صورت کودکانه و با استفاده از تصاویر باشد. در این نوع Branding نیاز به رنگ روشن بوده و از موزیک های شاد کودکانه می توان استفاده کرد.

برندسازی شخصی (Personal Branding)

برندسازی شخصی به خود شما و نوع رفتار و گفتار شما بستگی دارد و این خود شما هستید که می توانید به بحث برندینگ خود کمک کنید. در این راه شما باید نهایت سعی خود را بکنید تا به صورتی خاص خود را از دیگران متمایز نمایید.

برندینگ در ایران | برند شدن و برند سازی در ایران | برند سازی جهانی

برندسازی در ایران

برندسازی در ایران پیش از پیش مورد توجه کارفرمایان قرار گرفته است و شرکت ها و استارت آپ ها نهایت سعی خود را می کنند تا Brand خود را در ذهن مخاطبین خود ماندگار کنند. امروزه برندسازی به روش های گوناگونی صورت گرفته و در این میان نمی توان نقش شبکه های اجتماعی را در برندسازی نادیده گرفت. مهم نیست که شما شرکت بزرگی داشته باشید و یا تعداد کارکنان شما زیاد باشد، با تبلیغاتی موثر می توانید برند خود را معرفی کرده و زمینه رشد کسب و کار خود را فراهم نمایید. اصول صفر تا صد موفقیت مارکتینگ اینستاگرام را در قسمت اینستاگرام مارکتینگ بخوانید.

ویژگی برندهای موفق

برندسازی نه تنها به برند شما ارزش و اعتبار می دهد و شما را از سایر سازمان ها متمایز می کند، بلکه باعث آشنایی بهتر و بیشتر مشتریان با محصولات و خدمات شما می شود. افراد متخصص در زمینه تبلیغات، با استفاده شیوه های مدرن تبلیغات به شما کمک می کند تا فرآیند برندسازی را با موفقیت طی کنید.

شناخت برند های مطرح دنیا | مسیر موفقیت معروف ترین برند های دنیا

آشنایی با برند

برندهای موفق توانسته اند با مفهوم Brand به صورت کامل آشنا شده و نیازهای مختلف برای برندسازی را شناسایی کرده اند. این برندها اولویت کار خود را بر روی رضایت مشتری قرار داده و تمامی سعی خود را کرده اند به روش های مختلف نظر مخاطب را به کسب و کار خود جذب کنند.

برند متمایز

همیشه برندهایی در عرضه رقابت ماندگاری داشته اند که برندی متمایز را عرضه کرده اند. برای متمایز شدن Brand حتما لزومی نیست که شما هزینه های بالایی را بابت آن پرداخت کنید بلکه یک ایده ناب و یک طرح ساده نیز می تواند فرآیند برندسازی را متحول کند. شما می توانید از افراد متخصص و ایده پرداز در این زمینه بهره مند شوید.

معرفی بهتر برند

برندهای موفق توانسته اند به خوبی برند خود را به دیگران معرفی کنند. همان طور که می دانید اصلی ترین هدف برندسازی فروش بیشتر و افزایش درآمد است و برای رسیدن به این هدف نیاز به شناساندن برند و خدمات شما به مخاطب می باشد. یکی از راه های آسان برای Brand سازی که امروزه رواج بسیاری پیدا کرده است، بازاریابی در شبکه های اجتماعی می باشد که راهکارهای متفاوتی دارد. برای آشنایی با اصول بازاریابی موفق در شبکه های اجتماعی از سوشیال مدیا مارکتینگ بخوانید.

بروز رسانی فرایند برندسازی

افرادی که در زمینه برندینگ موفق هستند همواره راهکارهای برندسازی خود را به روز می کنند. این افراد نیازهای مشتریان خود را شناسایی کرده و با تاکید کردن بر روی این نیازها سعی می کنند که خود را در قلب مشتریان جای دهند. برای این که همواره برند شما در بین مخاطبین شناخته شده باشد، باید تبلیغات خود را نیز به روز کنید.

مشاوره رایگان برندسازی | مشاوره برندینگ در ایران و جهان | مشاوره برند پزشکی ، رستوران

مشاوره رایگان برندینگ

برندسازی یک حوزه تخصصی است که برای انجام آن دانش و تخصص های زیادی نیاز دارد. سازمان ها جهت موفقیت در اجرا و برنامه ریزی به یک مشاوره برندینگ نیازمندند تا تا با یک ایده ای ناب و خلاقانه بتوانند در راه برندسازی گام بردارند. هنگامی که صحبت از Branding می شود افراد تصویری از یک لوگوی شیک و زیبا را در ذهن خود تصور می کنند در صورتی که برندینگ چیزی فراتر از یک لوگو زیبا بوده و پروسه های متعددی باید طی شود تا فرایند برندسازی با موفقیت صورت گیرد.

برنامه ریزی استراتژی تبلیغاتی، طراحی خلاقانه یک پیام تبلیغاتی ماندگار، استفاده از رنگ ها و نمادهای مناسب، پیاده سازی و اجرای حرفه ای ایده های تبلیغاتی و … همه از وظایف مشاور برندینگ است و در صورتی که این مراحل به صورت اصولی و کاملا سازمان یافته پیش برود، Branding شما با موفقیت انجام خواهد شد. کاتشو دارای تیمی قوی متشکل از برنامه ریز، ایده پرداز، مشاور و مدیر اجرایی بوده و به راحتی می تواند با استفاده از ایده های خلاقانه خود به بحث برندینگ شما کمک کند.

مزایای مشاوره برندینگ

افزایش اعتبار سازمان
تلاش و هزینه کمتر برای جذب مشتری
شناسایی جغرافیایی مشتریان
ایجاد حس اعتماد در مشتری
افزایش سرمایه گذاران
مدیریت کیفیت در شده

مشاوره رایگان Brand | Brand سازی در ایران | خدمان branding

استودیو فیلمسازی کاتشو

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”trailer”][vc_column][cz_title id=”cz_83377″]


امیدواریم این مطلب براتون مفید واقع شده باشه ، نظرات خودتون رو برامون کامنت کنید

شما می تونید این مطلب رو از طریق سرویس های اشتراک زیر برای دیگران ارسال کنید

[/cz_title][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (2 امتیاز)

3 دیدگاه

 • Avatar for Arya مهدی عباسی گفت:

  مقالتون راجب به اهمیت برندسازی خیلی کامل بود مرسی از اینکه به موضوع انواع برندینگ هم پرداختین خیلی از کسب و کارها از برندسازی غافل میشن در صورتی که با شناخته شدن اسمشون کسب و کارشون خیلی زودتر از اونی که تصور میکنن رشد میکنه

 • Avatar for Arya morteza motamed گفت:

  متاسفانه تو ایران همه فکر میکنن میتونن راه یه ساله بلکن بیشترو یه شبه برن و به خیال خودشون برند بشن
  برندسازی و برند شدن به حرف نیست
  زحمت ، هزینه و انرژی زیادی میطلبه

  • بله متاسفانه اکثرا مدیران و صاحبین کسب و کار به خوبی با معقوله برندسازی آشنا نیستند ولی به هر حال هستند برند های موفقی که با رعایت اصول و موارد مهم درامر برندینگ به موفقیت رسیدند و به واسطه برند شدن نتیجه خوبی هم براشون حاصل شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *