درباره مزایا و اهمیت تبلیغات اینترنتی

درباره اهمیت تبلیغات آنلاین در کسب و کار های بزرگ و کوچک

[vc_row rtl_reverse=”yes”][vc_column][cz_title id=”cz_26021″]

مواردی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:

[/cz_title][cz_gap height=”40px”]

 • چرا باید تبلیغات آنلاین را جدی بگیریم؟
 • روش های تبلیغ موثر در اینترنت
 • ایده و راهکارهای جدید تبلیغات آنلاین
 • بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی محتوایی
 • مزیت و معایب تبلیغات بنری و انواع آن
 • رعایت اصول مهم در تبلیغات اینترنتی
[cz_free_line id=”cz_88324″ sk_line=”height:1px;”][cz_gap height=”40px”][/vc_column][/vc_row][vc_row rtl_reverse=”yes”][vc_column][vc_column_text]

چرا تبلیغات اینترنتی (تبلیغات آنلاین)

در عصر تکنولوژی تبلیغات اینترنتی یا آنلاین به شکل چشمگیری با بازخورد بسیار زیادی مواجه شده است. به همین دلیل شرکت ها و فروشگاه های مختلفی به صورت اینترنتی کار خود را به منظور فروش اجناس و ارائه خدمات شروع کرده اند. همین زیاد شدن و تنوع فروشگاه ها باعث شکل گیری رقابتی تنگاتنگ در بین فروشندگان و رقبا در حوزه های گوناگون شده است. همواره مدیران و افراد در این رقابت، نهایت سعی خود را می کنند تا با استراتژی های مختلفی محصول خود را به کاربران فضای اینترنت معرفی کنند. به همین دلیل مزایا و اهمیت تبلیغات آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در صورتی که شما نیز از جمله افرادی هستید که با خود می پرسید که چرا تبلیغات اینترنتی مهم است تا ادامه این مقاله مفید و کاربردی با کاتشو همراه باشید.

مزایای مهم تبلیغات آنلاین | نکاتت مثبت تبلیغات اینترنتی

از جمله اصلی ترین مزایای تبلیغات اینترنتی عبارت است از:

 • سبقت از رقبا

بزرگ ترین هدف تبلیغات برنده شدن در بازار رقابت است به همین دلیل اهمیتی که تبلیغات اینترنتی دارد این است که کاربران را بیش از قبل با محصولات و خدمات شما آشنا می کند که این خود تاثیر مستقیمی در گسترش کسب و کار شما دارد. در فضای اینترنت شما صفر تا صد محصول و خدمات خود را در بهترین و شیک ترین فرمت ممکن برای مخاطب، آماده نمایش می کنید. مخاطب به خوبی از مزایا و امکانات مجموعه و فروشگاه شما مطلع می شود. او با مشاهده تصاویر ، ویدئو و نظرات مشتری های شما در وبسایت ، با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید می کند.

ساخت تیزر تبلیغاتی

 • افزایش ترافیک

تبلیغات ها در صورتی که جذاب باشند موجب می گردند که کاربران در سایت شما توقف کرده و به تماشای تبلیغ شما بپردازند. همین امر ترافیک سایت شما را به صورت چشمگیری افزایش خواهد داد. ترافیک سایت یکی از چند عوامل مهم واصلی در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما می باشد. خیلی از مدیران کسب و کار اینترنتی برای افزایش ترافیک سایت های خود و کسب رتبه های خوب از جستوجو گر گوگل، اقدام به پرداخت هزینه های بالا می کنند. در واقع آنها حاضرند برای اقزایش بازدید و ترافیک سایت خود ، بهترین محتوا و المان های بصری را مورد استفاده قرار دهند تا بازدید کنندگان سایت را در وبسایت خود برای دقایقی نگه دارند. زمانی که شما یک تبلیغ جذاب و پیشنهادی خوب برای مشتری خود در بستر اینترنت داشته باشید، مسلما مخاطب برای مشاهده آن محتوا و تبلیغ در سایت شما می ماند.

سبقت از رقبا با افزایش ترافیک | تبلیغات برای گروه خاص تجاری

 • دسترسی آسان

در عصر اطلاعاتی ما اینترنت همچون نان شب می ماند. عده ای بر این باورند موتور جستوجو گری مثل گوگل حکم خدا را دارند ، خدایی که به دست انسان ها خلق شد تا پاسخ نیاز هر انسانی را در هر کجای زمین بدهد. انسان های مدرن امروزی پیش از خرید فیزیکی به سایت ها مراجعه کرده و در مورد محصول مورد نیازشان اطلاعات کافی را کسب می کنند. همانطور که کمی قبل تر هم اشاره کردیم تبلیغات اینترنتی باعث می شود که شما به راحتی محصول خود را به بینندگان معرفی کرده و روش های مختلف خرید و ارائه خدمات خود را از طریق سایت برای آنها مشخص کنید.

 • استراتژی بلند مدت:

با تمام گفته ها اگر واقع بینانه به خود و جامعه پیرامون خود نگاه کنید متوجه می شوید که تقریبا نیمی از زندگی انسان ها با اینترنت در ارتباط است. در سبک زندگی جدید جهانمان، هر فردی در روز یک وسیله برای ارتباط با اینترنت نزد خود دارد. به همین دلیل است در هر زمان و هر مکانی می توانند محتوای تبلیغاتی را تماشا کنند. پس همواره علاوه بر اینکه کسب و کار خودتون رو بروز نگهمی دارید حتما نیم نگاهی هم به تکنولوژی آینده داشته باشید. استراتژی و برنامه های فروش و تبلیغات خود را از حالت سنتی خارج کرده و در بستر حال و آینده جهان انسان امروزی تنظیم کنید.

برنامه استراتژی بلند مدت تبلیغات آنلاین | بهترین راه تبلیغات موثر در فضای اینترنت

 • تبلیغات برای گروه خاص:

در گذشته تبلیغات به صورت آکهی هایی بوده که در تلویزیون پخش میشد و یا در آگهی هایی که در رونامه ها به چاپ میرسید. این نوع تبلیغات تمامی افراد را شامل میشد و گروه خاصی را در برنداشت. مثلا یک فروشنده محصول خاص، محصول خود را در کنار محصول و خدمات دیگر در بستری عمومی تبلیغ میکرد. تصور کنید تبلیغ محصولی مثل بستنی یا ماست را در کنار تبلیغ یک آموزشگاه هنر یا اموزشگاه فنی که همگی در یک مکان و یک محل تبلیغ میشد و مخاطبان آن تبلیغ را طیف عام مردم تشکیل می دادند. ولی امروزه به لطف تبلیغات اینترنتی این امکان وجود دارد که شما تبلیغات خود را تنها در اختیار افرادی قرار دهید که با کسب و کار شما در ارتباط هستند. از این رو علاوه بر کاهش هزینه ها، احتمال دیده شدن و پیدا کردن مشتری بالقوه را نیز بیشتر خواهید کرد.

تبلیغ موثر در اینترنت

برای این که تبلیغاتی موثر در بستر اینترنت داشته باشید می توانید از انواع روش های تبلیغاتی استفاده کنید. حال از خود می پرسید که کدام یک از روش ها تاثیر بیشتری در تبلیغات دارد؟ انتخاب موثرترین روش برای تبلیغات اینترنتی کار آسانی نمی باشد. زیرا هر کدام از این روش ها به شیوه ای کسب و کار شما را تبلیغ می کند. نحوه وارد شدن به عرصه تبلیغات و موفقیت در آن به یکی از چالش های مهم برای افراد تبدیل شده است. هیچ چیزی جای ایده های نو و منحصر به فرد را برای موفقیت شما در این راه نمیگیرد. برای این که تبلیغات تاثیر بیشتری بر روی مخاطب داشته باشد باید ایده های جدید و خلاقیت خود را در تبلیغات به کار بگیرید.

روش های موثر در بالا بردن فروش سایت فروشگاهی
______

ایده های جدید تبلیغات در اینترنت | خلاقیت در تبلیغات آنلاین | نمونه تبلیغ جذاب اینترنتی

انواع راه های تبلیغاتی در بستر اینترنت
روش های معروف تبلیغ آنلاین

تبلیغات در اصل روشی برای ارتقاء کسب و کار نیستند و روشی برای ماندگاری شما به شمار می روند. به صورتی ساده باید این حقیقت تلخ را بگوییم که افرادی که به تبلیغات اهمیت نمی دهند به سرعت از مرحله رقابت خارج می شوند. به همین دلیل برای این که در بین رقبا دیده شوید باید تبلیغات را ملاک کار خود قرار دهید. انواع راه های تبلیغاتی در بستر اینترنت عبارت است از:

 • تبلیغات بنری

بنرها یکی از ماندگارترین راه های تبلیغاتی اینترنتی است که از دیرباز طرفداران زیادی دارد. بنرها مکانی در سایت ها هستند که در معرض دید کاربران قرار دارند. این مکان کاملا برای تبلیغ برنامه ریزی شده می باشد. تبلیغات بنری معمولا در سایت هایی با بازدید بالا مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال سایت های خبری ، ورزشی، دانلود رایگان نرم افزار ، فیلم ، موسیقی و … که در طول روز ترافیک و حجم ورودی بالای مخاطب را دارند، همواره قسمتی از سایت خود را به تبلیغات بنری اختصاص می دهند. شما نیز می توانید از این امکان استفاده کرده و تبلیغات سایت ، فروشگاه و مجموعه خود را در قالب یک تبلیغات بنری در این سایت های پر بازدید ، انجام بدهید.

راهنمای استفاده از تبلیغات بنری | تبلیغات کلیلی یا تبلیغات بننری کدام بهتر است؟

 • بازاریابی موتورهای جستجو

نقش موتورهای جستجو را در تبلیغات را هرگز نمی توان نادیده گرفت. کاربران هنگامی که موضوعی را سرچ می کنند تنها به سایت های اول تا سوم توجه می کنند و افرادی در این میان شانس فروش بیشتری دارند که در صفحات اول سایت قرار بگیرند. برای مخاطب نیز سایت هایی با رتبه بالا نیز همواره اعتماد بخش تر است. در واقع مخاطب سعی میکند اطلاعات مورد نیاز خود را از طریق لینک ها و صفحات اول موتور جستوجو پیدا کند. امروزه با انجام تکنیک های سئو و رعایت موارد لازم در این زمینه بسیاری از کسب و کار های مختلف نتایج خوبی را از این نوع تبلیغات بدست آورده اند.

لازم به ذکر است با توجه به بازار کسب و کارتان ، میزان رقابت در کسب رتبه های اول جستوجوگری چون گوگل بسیار بالا می باشد ولی همانطور که گفتیم این نوع تبلیغات از دسته تبلیغات موثر و با بازه سوددهی بالا می باشد که می تواند حیات کسب و کارتان را تضمین کند.

 • تبلیغات شبکه های اجتماعی

اگر به دنبال یک راه فرعی میگردین که در تبلیغ، فروش وبسایت و خدمات خودتون پیشرفته چشمگیری داشته باشید، شبکه های اجتماعی یا سوشیال سیگنالها را حتما جدی بگیرید. امروزه شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام نقش بسیار مهمی را در تبلیغات ایفا میکنند. شما می توانید از این شبکه های اجتماعی به صورتی کاملا موثر بهره ببرید. وقتی شما در شبکه های اجتماعی فعال باشید همه جوره برد کرده اید. حضور شما در این شبکه ها به خودی خود بر روی سئو سایت، نرخ بازدید و ارزش بخشی موتورهای جستوجو تاثیر گذار است. در کشور ما رسانه و سوشیال مدیایی همچون اینستاگرام بخوبی جوابگوی تبلیغات و فروش محصولات شما میباشد. پیشنهاد ما به شما این است که حتما یک پیج اینستاگرم برای کسب و کار خودتون داشته باشید و با فعالیت پیوسته و اصولی در صفحه خود، به سمت تبلیغات و فروش بیشتر نیز گام بردارید.

آموزش ترفند های افزایش فروش در اینستاگرام
_____

تبلیغ سایت در شبکه های اجتماعی | تاثیر شبکه های اجتماعی بر تبلیغات سایت

 • بازایابی محتوایی

اگر به دنبال حقیقت هستید پس باید بدانید که محتوای شما جان تجارت اینترنتی شماست. محتواها تاثیرگذار ترین اثر را بر روی تبلیغات و سایت شما دارد. در صورتی که محتوایی باکیفیت و مرتبط با کارتان تولید کنید، میتوانید ادعا داشته باشید که تبلبغی موثر در بستر اینترنت انجام داده اید.  محتوای وبسایت شما می تواند در فرمت متن و تصویر و در قالب کلیپ ، ویدئو و حتی صدا نیز باشند. اهمیت تولید و تهیه محتوایسایت آنقدر مهم و ارزشمند می باشد که اکثر وبسایت ها و کسب و کارهای اینترنتی بزرگ و موفق، از یک تیم محتوا کار استفاده میکنند. تیمی که وظیفه آن تهیه محتوای ارگانیک و موثر بر روی سایت میباشد. این تیم میتواند شامل نویسنده ، گرافیست ، تدوینگر فیلم و حتی ایده پرداز نیز باشد.

راهکارهای جدید تبلیغات آنلاین

ساخت ویدئو تبلیغاتی:

ویدئو یا فیلم تبلیغاتی یکی از ابزارهایی است که در عین سرگرم کردن کاربران پیام خود را نیز به خوبی به مخاطب منتقل می کند. تیزرهای تبلیغاتی به شکل های مختلفی می تواند بر روی سایت شما تاثیر گذاشته و باعث گسترش کسب و کار شود. 

راهنمای ساخت تیزر تبلیغاتی

یک ویدئو جذاب 1 دقیقه ای بهتر از 2000 کلمه در قالب متن تبلیغاتی شما می باشد. به یاد داشته باشید که مخاطب امروز شما ، انسان مدرن و هوشمندیست که بیشتر به دنبال دیدن است تا خواندن. پس حتما برای کسب و کار خودتون یک ویدئو هرچند کوتاه تهیه کنید. این ویدئو می تواند یک کلیپ یا تیزر تبلیغاتی و یک ویدئو معرفی ، نظر مشتری یا حتی آموزشی باشد.

ساخت ویدیو برای تبلیغات آنلاین | تیزر تبلیغاتی برای وبسایت

تبلیغات کلیکی:

امروزه روش هایی برای کلیک بیشتر وارد بازار تبلیغات اینترنتی شده است بدین صورت که به ازای هر کلیکی مبلغی پرداخت می شود. این نوع تبلیغ تقریبا برای وبسایت های مختلف جوابگو می باشد و همواره بخش زیادی از کسب و کارها به این نوع تبلیغ روی آورده اند. در این نوع از تبلیغ شما به ازای کاربرانی که با یک کلیک به وبسایت شما وارد می شوند، هزینه تبلیغات خود را پرداخت می کنید. در واقع با این نگاه که شما هزینه نمایش تبلیغ خود به مخاطب و مشتری بالقوه را پرداخت میکنید. اما این نوع تبلیغ متاسفانه امروزه با راهکارهای ناجوانمردانه و کلیک های فیک میتواند بیهوده شود. اگر قصد استفاده از این نوع تبلیغات رو دارید،حتما در مورد محل تبلیغ و شرکت تبلیغات کلیکی تحقیق کرده تا برای موثر واقع شدن تبلیغات کلیکی خود اطمینان خاطر داشته باشید.

سئو سایت:

تقریبا تمامی افرادی که سایتی در اختیار دارند از اهمیت سئو در سایت ها آگاه هستند. بارها به ارزش سئو و تخصص یک سئوکار پرداخته ایم.خلاصه بخوایم بگیم سئو یکی از بهترین روش های تبلیغاتی است که تاثیر زیادی بر روی بازدید کنندگان سایت شما دارد. شما با رعایت فاکتور های سئو و محتوای قوی در سایت خود میتوانید رتبه های خوب در نتایج گوگل کسب کنید. زمانی که شما برای سئو سایت خود وقت و هزینه بگذارید کم کم به صفحات نتایج جستوجوی اول گوگل وارد میشوید و آنجاست که مخاطب و مشتری هدف شما را به چشم میبیند و با یک کلیک وارد سایت شما می شود.

راهکارهای جدید تبلیغات آنلاین | روش های موثر تبلیغات آنلاین سایت

تبلیغات بنری در وبسایت های معتبر

تبلغات بنری یکی از تبلیغات های آنلاین است که برای آن باید هزینه پرداخت شود. این بنرهای در قالب های مختلفی برای کاربران به نمایش گذاشته شده و در صورت کلیک بر روی آن، شما به صفحه مورد نظر هدایت خواهید شد. بنرهای تبلیغاتی به دو صورت ثابت و متحرک وجود دارند.

نحوه کار تبلیغات بنری

 برای اجرای بنر تبلیغاتی شما تصویری مستطیلی شکل طراحی کرده و آن را در سایت بازگزاری می کنید. کاربر با مراجعه به این سایت ها و کلیک بر روی بنر تبلیغاتی وارد سایت شما می شوند و از این طریق شانس فروش شما بیشتر خواهد شد. دقت داشته باشید که کیفیت بنر طراحی شده بر روی میزان جذب کاربر تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین هر چه میزان بازدید از سایتی که تبلیغات در آن قرار گرفته بیشتر باشد، امکان ورود کاربران به سایت شما نیز بیشتر خواهد بود. تبلیغات بنری در سه قالب زیر صورت می گیرد:

 1. تبلیغات در بازه زمانی مشخص

 2. تبلیغات کلیکی

 3. تبلیغات همکاری در فروش

 ساخت بنر تبلیغاتی انیمیشنی برای سایت | بنر حرفه ای ثابت

انواع بنر تبلیغاتی در وبسایت ها

بنرهای ثابت:

بنرهای ثابت بنرهایی هستند که تبلیغات را در قالب تصویر و در اندازه ای مشخص به بینندگان منتقل می کند. مشخصا از نام آنها پیداست که به صورت ثابت بر روی سایت قرار داده شده اند و معمولا با یک طراحی ماسب و رعایت اصول رنگی در جذب کاربر، تاثیر خود را بر چشم مخاطب می گذارند.

بنرهای انیمیشن دار:

این نوع بنرها همان بنرهای ثابت هستند که در طراحی و ساخت آن از فناوری انیمیشن استفاده می شود. این نوع بنرها به دلیل جذابیت بصری و بیشتر درگیر کردن چشم کاربران، احتمال کلیک بیشتری دارند. برای ساخت موشن گرافیک این نوع تبلیغات از نرم افزار های مبتدی و یا حتی پیشرفته همچون افتر افکت نیز استفاده میکنند. تایم این انیمیشن های موشن گرافیک معمولا کوتاه و در عین حال تاثیر گذار است.

بنرهای تعاملی:

بنرهای تعاملی همان طور که از نامشان پیداست به صورت تعاملی با کاربران در ارتباط هستند. بدین صورت که اطلاعاتی را از کاربران دریافت کرده و بر اساس این اطلاعات تبلیغات به نمایش گذاشته می شود.

اهمیت تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها

تبلیغات اینترنتی نوعی کانال ارتباطی برای فروش بیشتر کالا و خدمات می باشد. با شروع فعالیت های اینترنتی و راه اندازی فروشگاه های اینترنتی، بحث اهمیت تبلیغات اینترنتی برای کسب و کارها به میان آمد. در گذشته برای تبلیغات اینترنتی تنها از بنرها استفاده میشد ولی امروزه روش های مختلفی برای تبلیغات در بستر اینترنت به وجود آمده که هر کدام به نوبه خود تبلیغاتی موثر را انجام می دهند. اهمیت تبلیغات به حدی است که بدون وجود آن کسب و کار شما رونقی نخواهد داشت. در نتیجه برای این که برند خود را برای کاربران به نمایش بگذارید باید از روش های مختلف تبلیغات برای معرفی خود استفاده کنید.

چرا باید در اینترنت تبلیغ کنیم | خاصیت و مزیت تبلیغات آنلاین در چیست؟

راهنمایی و اصول تبلیغات اینترنتی

برخی از افراد گمان می کنند که با تبلیغات بیش از حد می توانند فروش خود را افزایش دهند ولی این باور کاملا اشتباهی است. شاید شما هم بارها پیش آمده که صفحه اینترنتی خود را باز کرده و با سیل زیادی از تبلیغات مواجه شوید. بی شک هیچ فردی در این مواقع حاضر نیستند که تمامی تبلیغات ها را مشاهده کنند و به سرعت تمامی تبلیغات ها را خواهند بست. حال تصور کنید که به مراسمی دعوت هستید و به دنبال لباسی مناسب برای خود می گردید. در این مواقع شما توجه ویژه ای به تبلیغاتی که در زمینه فروش لباس فعالیت دارند، می نمایید. این نوع تبلیغ ها در زمان هایی موثر است که فرد نیاز به محصولی دارند.

ولی همان طور که در بالا عنوان کردیم، برخی تبلیغات به شکلی که ما خودمان نیز متوجه نمی شویم ما را درگیر کرده و در ذهنمان ماندگار می شوند. شما فرض کنید که در حال جستجو در اینترنت هستید و تبلیغاتی مبنی بر این که نگاه کردن به صفحه گوشی و یا مانیتور می تواند چه تاثیر منفی ای بر روی چشمانتان بگذارد را تماشا می کنید، حال به دنبال روش هایی می گردید که این اشعه و ضررها را برای شما کاهش دهد. در نتیجه برای این که تبلیغاتی موثر و اصولی داشته باشید باید با نیازها و سبک زندگی افراد آشنا شوید و بر اساس آن تبلیغاتی موثر را انجام دهید.

راهنمای اصول تبلیغ آنلاین | بهترین نوع تبلیغات آنلاین چیست؟

آخر تبلیغات اینترنتی خوب است یا بد ؟؟
جمع بندی

در کل اگر مجموعه ای بزرگ هستید و یا به صورت جدی در مسیر رشد و توسعه کسب و کار خودتون قرار دارید، Online Advertising یا همان تبلیغات آنلاین خودتون رو جدی بگیرید. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر درباره تبلیغات ، برندینگ  دیجیتال مارکتینگ و … با کاتشو در تماس باشید. ما در کاتشو به صورت رایگان به شما مشاوره می دهیم تا کسب و کارتان را در مسیر رشد و موفقیت قرار بدهید.

استودیو فیلمسازی کاتشو

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row el_id=”trailer”][vc_column][cz_gap height=”30px”][cz_title id=”cz_83377″]


امیدواریم این مطلب براتون مفید واقع شده باشه ، نظرات خودتون رو برامون کامنت کنید

شما می تونید این مطلب رو از طریق سرویس های اشتراک زیر برای دیگران ارسال کنید

[/cz_title][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (2 امتیاز)

1 نظرات شما

 • Avatar for Arya منصوره صابری گفت:

  ممنون بابت قرار دادن این مطالب مفید و کاربردی
  مجموعه شما خدمات طراحی سایت و سئو سایت هم انجام میده
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *