20 ایده جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام و افزایش فالوور

20 ایده جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام پتانسیل زیادی را به عنوان بستری برای ایجاد و تقویت روابط با مخاطبان هدف شما و همچنین ویژگی هایی برای تبدیل آنها به مشتری ارائه می دهد. به همین دلیل، ساخت کلیپ اینستاگرام و محتوای جذاب که برای جذب کاربران اینستاگرام امر بسیار مهمی تلقی خواهد شد.  کاربران برای یک حساب اینستاگرام ثبت‌نام می‌کنند و پروفایل خود را ایجاد می‌کنند، اما پس از آن به مانعی برمی‌خورند، و آن این است که مطمئن نیستند که دقیقاً باید چه نوع محتوایی تولید کنند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند.

تحقیقات شرکت بازاریابی Buffer نشان می دهد که باید حداقل 1 بار در روز پستی در اینستاگرام داشته باشیم تا الگوریتم اینستاگرام را رعایت کرده باشیم. در این مقاله ما 20 ایده جذاب به شما ارائه خواهیم داد که می‌توانید برای کسب‌وکار خود در اینستاگرام استفاده کنیدتا مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه جهانی است که تشکیل شده از کاربران متفاوت که هر کدام سلایق مختلفی دارند. مطمئنا برای شما هم این اتفاق افتاده است که محتوای پیجی شما را جذب کرده باشد و آن پیج را دنبال کنید. به منظور داشتن یک پیج عالی در اینستاگرام، مهمترین موضوع تولید محتوایی پر بار است.

ساخت تیزر تبلیغاتی

ایده های تولید محتوا برای اینستاگرام

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با 20 ایده جذاب برای تولید محتوا در اینستاگرام آشنا کنیم که به کمک آن ها ی توانید به خوبی پیج کسب و کار خود را رونق دهید و در مدت کوتاهی بر میزان فروش و فالوورهای خود بیفزایید.

سوال از فالور ها در کپشن پست ها

پرسیدن سوالات فرصت هایی را ایجاد می کند تا فالور های شما در موضاعات مختلف، افکار و ایده های خود را به اشتراک بگذارند. این بینش های کاربر می تواند به شما کمک کند تا در آینده محتوای بهتری داشته باشید. حتی اگر سؤالات درستی بپرسید، ممکن است به شما کمک کند تا ایده های جدیدی برای  ارائه محصولات پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر یک پیج مربیگری تناسب اندام را اداره می کنید، ممکن است بپرسید: “در باشگاه با چه چیزی مبارزه می کنید؟” پاسخ‌هایی که فالوورهای شما به شما می‌دهند به ساخت محتوای جدید پست‌های اینستاگرام و موارد دیگر کمک می‌کند.

نمایش یک آموزش

آموزش همیشه مخاطبان زیادی دارند.حال اگر پست های آموزشی رایگان و پر محتوا تولید کنید، مطمئنا دنبال کننده ها را ترغیب می کند تا پیگیر پیج شما باشند.

نمایش پشت صحنه پست ها

همه تصویر نهایی را می بینند. اما، هیچ کس نمی داند چگونه عکس را گرفتید؟ یا چگونه کار می کنید؟ از چه وسایلی برای ثبت تصاویر اینستاگرام استفاده می کنید. به فالور های خود نشان دهید که در دفتر کار شما چه می گذرد. با اجازه دادن به فالوورهای خود در مورد آنچه در پشت صحنه می گذرد، به آنها احساسی دوستانه منتقل می کنید، چرا که پشت صحنه ها نه تنها علاقه شما را به کارتان نشان می دهد و به دنبال کنندگان شما حس انگیزه می دهد، اغلب سرشار از خنده هستند.

ایجاد یک AMA

AMA مخفف Ask me anything به معنای از من هر چیزی بپرس است. AMA یک فرصت عالی برای تعامل مستقیم با فالوورهای خود است. این کار بسیار ساده است. یک پست گذاشته و از آنها درخواست کنید هر سوالی می خواهند بپرسند و سپس پاسخ دادن به آن ها را شروع کنید. فالوورهای شما می توانند هر چیزی بپرسند، اما خوشبختانه شما مجبور نیستید که به همه چیز پاسخ دهید.

ایده تولید محتوا در اینستاگرام : پرسیدن سوال از مخاطبان

چالش ها روشی دیگر برای تولید محتوای جذاب

اینستاگرام می تواند برای چالش های میزبانی بسیار سرگرم کننده باشد. این می تواند یک چالش 30 روزه ارسال تصویر یا اشتراک گذاری تصاویر مضمون باشد. شما می توانید یک موضوع را دنبال کنید و حتی می توانید از دنبال کنندگان خود نیز درخواست انجام چالش را داششه باشید. با انجام چالش های جذاب و مختلف، مخاطبان زیادی میتوانید جذب کنید. با توجه به موضوع پیج خود و با کمی ابتکار و فکر می توانید چالش های جدیدی داشته باشید. حتی می توانید از دنبال کنندگان خود نیز درخواست انجام چالش را داششه باشید.

اشتراک گذاری محتوای ساخت کاربران

یک راه مطمئن برای جذب فالوورها، اشتراک گذاری محتوایی است که خودشان ساخته اند. اگر محتوایشان به نحوی باشد که  از محصولات شما در آن استفاده شده باشد بسیار عالی است.

استفاده از طرح یک پازل و بازی با دنبال کنندگان

ما اغلب در زندگی‌ مان آنقدر مشغول هستیم و عجله می ‌کنیم که اصلا به فکر سرگرمی نباشیم. به جای ارسال عکس معمولی، عکسی بسازید که مخاطبانتان را وادار به مکث و تفکر کند.

تعریف یک داستان

برای مخاطبان خود قصه گو باشید. از طریق دوربینی که در اختیار دارید، داستان بگویید. چه محصول باشد چه انسان، می ‌توانید این فرصت را داشته باشید که داستانی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. گاهی اوقات حتی می توانید با ساخت موشن گرافیک داستان خود را به شیوه ای متفاوت برای مخاطبان خود تعریف کنید.

برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی

آیا می خواهید به سرعت تعامل زیادی داشته باشید؟ مسابقات و هدایا راهی بسیار عالی هستند. مسابقات باعث می شود مردم در مورد برند شما صحبت کنند. از فالورها درخواست محتوا کنید و برای بهترین نتایج، جایزه ای را قرار دهید. مطمئن باشید هر کسی برای یک آیفون رایگان نظر می‌دهد.

ایده تولید محتوا در اینستاگرام : برگزاری مسابقه اینستاگرامی

پست های خنده دار

هر از گاهی از پست های خنده دار استفاده کنید. این کار هم باعث می شود تا رابطه دوستانه تری با فالور ها داشته باشید و هم اینکه دچار یکنواختی در پست ها نخواهید شد.

پر کردن جای خالی

پستی به اشتراک بگذارید که جمله ناقصی داشته باشد. از فالور های خود بخواهید تا جمله ناقص را کامل کنند.

تهیه فیلم اسلوموشن

شاید با خود بگویید که فیلم اسلوموشن که جذابیتی ندارد. اما خود شما اگر فیلم اسلوموشنی که با خلاقیت و ابتکار ترکیب شده باشد را ببینید مطمئنا جذب آن خواهید شد.

اشتراک گذاری ترفند ها و نکته ها

می توانید ترفند های مختلف متناسب  یا غیر متناسب با موضوع پیج خود به اشتراک بگذارید. اگر چیزی وجود دارد که فکر می کنید برای دنبال کنندگان شما مفید است، آن را به اشتراک بگذارید. واقعاً لازم نیست با کسب و کار مرتبط باشد. این نکات می توانند شامل نکات مراقبت از خود، زیبایی، مدیریت زمان و غیره باشند. مطمئن باشید که اشخاص زیادی از آن استقبال خواهند کرد.

پست های مناسبتی

پست های مناسبتی را دست کم نگیرید. این  پست ها حس خوبی در مخاطبانتان ایجاد می کنند. به خصوص هنگامی که این پست ها با خلاقیت آمیخته می شوند، تاثیرات خیلی خوبی خواهد داشت.

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام : پست های مناسبتی

معرفی کردن افراد موفق در حوزه فعالیت خود

معرفی افراد موفق در حوزه فعالیت خود، ایده بسیار جذابی است. شما می توانید بیوگرافی کوتاهی از آن شخص، دستاورد های او و غیره را در متن خود بیاورید.

نظرسنجی

اگر از من بپرسید، من عاشق نظرسنجی و انجام نظرسنجی هستم. این به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری برای وبلاگ، زندگی شخصی و حتی کسب و کار خود بگیرید. هر چند وقت یکبار نظرسنجی انجام دهید. تصویری از دو چیز ایجاد کنید و از مردم بپرسید که چه چیزی را بیشتر دوست دارند. مواردی از این قبیل باعث افزایش تعامل در پروفایل شما نیز می شود.

یادآوری خاطرات نوستالژی

خاطرات قدیمی همیشه جذابیت خود را دارند. این خاطرات می تواند شامل تصاویر خوراکی های قدیمی، محصولات قدیمی و غیره باشد.

استفاده از آمار و ارقام

سعی کنید آمار و ارقام مختلف را جمع آوری کنید و برای تولید محتوا از آن ها استفاده کنید. به طور مثال پس از  این که با ساخت تیزر تبلیغاتی و رعایت اصول اساسی در امر تبلیغات اینستاگرام، توانستید تعداد دنبال کنندگان خود را به میران قابل توجهی افزایش دهید، تعداد فالوورهای پیج تان را به مخاطبان خود اعلام کنید.

استفاده از سخنان بزرگان در حوزه فعالیت شما

استفاده از سخنان افرادی که در حوزه فعالیت شما جایگاه بالایی دارند، اهمیت زیادی دارد. مخاطبان شما قطعا به حوزه فعالیت شما علاقه داشته اند که شما را دنبال می کنند. بنابراین سخنان بزرگان حیطه فعالیت شما نیز میتواند برای آن ها جذابیت زیادی  داشته باشد.

معرفی و بررسی کتاب

می توانید در زمینه فعالیت خود و یا حتی خارج از زمینه فعالیت خود به کاربران کتاب معرفی کنید. مطمئنا کتاب و یا کتاب هایی را مطالعه کرده اید که بر زندگی شما تاثیر زیادی گذاشته است و گاهی مسیر زندگی شما راتغییر داده است. این کتاب ها را به دنبال کنندگان خود معرفی کنید. شاید حداقل مسیر زندگی 1 نفر را تغییر دادید و موجب پیشرفت او شدید.

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام : معرفی و بررسی کتاب

اهمیت انتخاب موضوع قبل از تولید محتوا

محتوایی که تولید می کنید سرمایه مهمی است. چرا که جذب فالور ها از این طریق صورت می گیرد. بایستی موضوعات محتوا ها را با توجه به نیاز دنبال کنندگانتان، از قبل انتخاب کنید آن ها را لیست و دسته بندی کنید، در مورد آن ها تفکرات عمیقی داشته باشید، ایده هایی که به ذهنتان می رسد را بر روی کاغذی بنویسید تا فراموششان نکنید. این آمادگی قبلی به شما کمک می کند تا بهترین محتوا را بتوانید ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که همیشه کیفیت بهتر از کمیت است.

سخن نهایی

اینستاگرام بستری است مناسب برای انواع کسب و کار ها. در اینستاگرام محتواهایی با موضوعات مختلف مشاهده خواهید کرد. برای داشتن یک پیج ایده آل در اینستاگرام باید سعی کنید خلاقیت داشته باشید. شما می توانید فکر کنید و یک ایده مخصوص خودتان داشته باشید تا شما را منحصر به فرد جلوه دهد. هنگامی که کاربران خلاقیت های شما را می بینند، مطمئن باشید که توسط آن ها به افراد دیگری معرفی خواهید شد و هرچه زودتر پیشرفت خواهید کرد. می توانید از ایده های بالا استفاده کنید اما به شما توصیه می شود اگر از ان ها استفاده می کنید کمی از خلاقیت خود را به آن اضافه کنید.


ممنون که تا پایان این مقاله در حوزه اینستاگرام مارکتینگ همراه کاتشو بودید. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد نحوه تولید محتوای اصولی و جذاب در اینستاگرام و سایر رسانه ها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به علاوه لازم به ذکر است که شرکت فیلمسازی کاتشو در زمینه ساخت فیلم مستند در مورد موضوعات متنوع ، ساخت فیلم صنعتی (فیلمی که می تواند پشت صحنه کارخانه شما را به شیوه ای جذاب به تصویر بکشد) و نیز ساخت فیلم مراسم نیز دارای سابقه ای درخشان است. برای دیدن نمونه کارهای هر کدام از این خدمات می توانید بر روی لینک آن ها کلیک کنید.=

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *