پرسونال برندینگ (برندسازی شخصی) چیست و چه اهمیتی دارد

پرسونال برندینگ چیست و چه اهمیتی دارد

زمانی بود که فقط افراد مشهور یا شرکت های بزرگ برندهای شخصی داشتند. دورانی که خوانندگان، نوازندگان و بازیگران مشهور همه توجهات را به خود جلب کردند. آیا در آن زمان حتی ممکن بود یک کارآفرین یا یک مربی کسب و کار به یک برند تبدیل شود؟

خوشبختانه در دو دهه گذشته همه چیز به طرز چشمگیری تغییر کرده است. یک برند شخصی تقریباً شبیه یک برند شرکتی است. به جای بازاریابی یک کسب و کار، خودتان را بازاریابی می کنید. چه یک کارآفرین، سخنران یا بازاریاب جاه طلب باشید، می توانید به سرعت نام تجاری خود را بسازید و کسب و کار خود را ارتقا دهید.

اگر مایل به صرف تلاش و زمان مناسب هستید، می توانید به برندی تبدیل شوید که همه مشتریان را به راحتی جذب کند. اما این یک شبه اتفاق نمی افتد. راز موفقیت در این است که بدانید منابع خود را کجا سرمایه گذاری کنید تا به نتایج دلخواه برسید. با این وجود، تبدیل نام خود به یک برند معتبر خوشحال کننده است. در این مقاله قصد داریم تا در مورد اهمیت پرسونال برندینگ صحبت کنیم.

توجه : برای ثبت سفارش ساخت تیزر تبلیغاتی جهت استفاده برای پرسونال برندینگ یا تبلیغات شرکتی می توانید روی عکس زیر کلیک کنید. اگر تمایل  داشته باشید ، می توانید از ساخت موشن گرافیک (نوعی ویدیوی انیمیشنی) و یا ساخت فیلم صنعتی برای ترویج و ارتقای برند خود در فصای مجازی و سایر رسانه ها مانند تلویزیون استفاده نمایید.

ساخت تیزر تبلیغاتی

پرسونال برندینگ چیست؟

برند شخصی شما نحوه تبلیغ خودتان است. این ترکیبی منحصر به فرد از مهارت ها، تجربه و شخصیت است که می خواهید دنیا شما را ببیند. این بیان داستان شماست، و این که چگونه کلمات گفته شده نگرش شما را منعکس می کند. در واقع شما از برندسازی شخصی خود برای متمایز کردن خود از سایر افراد استفاده می کنید. اگر به خوبی انجام شود، می‌توانید برندسازی شخصی خود را به روش‌هایی با کسب ‌و کارتان مرتبط کنید که هیچ برندسازی شرکتی نمی‌ تواند موفق شود.

از نظر حرفه ای، برند شخصی شما تصویری است که مردم از شما می بینند. این می تواند ترکیبی از نحوه نگاه آن ها به زندگی واقعی، نحوه نمایش رسانه ‌ها از شما و تصوری باشد که مردم از اطلاعات آنلاین موجود درباره شما به دست می ‌آورند. می ‌توانید برند شخصی‌ تان را نادیده بگیرید و اجازه دهید به‌طور ارگانیک، احتمالاً بی‌نظم، فراتر از کنترل شما توسعه یابد، یا می‌ توانید به برند شخصی‌ تان کمک کنید تا شما را به عنوان فردی که می ‌خواهید باشید به تصویر بکشید.

در روز های قبل از اینترنت، برند شخصی شما واقعاً فقط کارت ویزیت شما بود. اگر شما در رسانه‌ ها شناخته نمی ‌شدید، افراد کمی نام شما را شنیده بودند. در دنیای بسیار عمومی امروزی رسانه های اجتماعی سبب شده اند تا کمتر ناشناس باقی بمانید.

پرسونال برندینگ یا برندسازی شخصی چیست

چرا به پرسونال برندینگ نیاز دارید؟!

برند شخصی شما می تواند از نظر حرفه ای برای شما حیاتی باشد. پرسونال برندینگ به شما این فرصت را می ‌دهد تا مطمئن شوید که مردم شما را آن طور که می‌ خواهید می ‌بینند. علاوه بر این فرصتی  به شما می دهد تا نقاط قوت و علایق خود را برجسته کنید. این به مردم کمک می کند که شما را بهتر بشناسند، و در نتیجه اعتماد بسیار بیشتری به شما خواهند داشت.

دلایل اهمیت پرسونال برندینگ

ایجاد یک برند شخصی می تواند مزایای شخصی و حرفه ای زیادی را به همراه داشته باشد. برای مثال ایلان ماسک، ما او را به دلیل مشارکتش در ایجاد مدل های تجاری پیشگامانه مانند پی پال یا تسلا نمی شناسیم بلکه به عنوان یک کارآفرین و به عنوان فردی که می داند چگونه از نوآوری استفاده کند، می شناسیم. در اینجا 12 دلیل برای اهمیت ایجاد یک برند شخصی وجود دارد که عبارت اند از:

 • به رسمیت شناخته شدن نام

شما خود یک برند هستید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را در درون خود کشف کنید. شخصیت ‌های عمومی از طریق کمپین ‌ها میزان مشخصی از نمایش را ایجاد می ‌کنند. آن ها از طریق اشکال مختلف تبلیغات، در مورد خود آگاهی ایجاد می کنند. همانند ساخت تابلو های تبلیغاتی یا پوستر. اما ابتدا، آن ها باید مشخص کنند که چرا مردم باید نامشان را بشناسند.

در حالی که شما نیاز دارید که در معرض دید و تشخیص نام قرار بگیرید، بسیار مهم است که به مخاطبان خود درباره اهداف خود بگویید و اینجاست که برندسازی شخصی می تواند مفید واقع شود. اکثر مردم به گوگل مراجعه می کنند و هر چیزی را که به دنبال آن هستند تایپ می کنند.

فرض کنید شما یک مربی کسب و کار هستید و مخاطبان شما به خدمات شما نیاز دارند. ایجاد یک برند شخصی قوی باعث می‌ شود مخاطبان شما مستقیماً به وب ‌سایت یا رسانه ‌های اجتماعی بروند زیرا نام شما و کاری که انجام می ‌دهید را می ‌شناسند.

دلایل اهمیت پرسونال برندینگ : به رسمیت شناخته شدن نام

 • مخاطبان مورد نظر شما را پیدا می کنند

ما می دانیم که با وجود فرصت های بی شمار برای ارتباط، یافتن و جذب افراد ایده آل چقدر دشوار است. به‌ عنوان یک فرد، می ‌توانید به سراغ مخاطبان خود بروید و درباره خود به آن ها بگویید یا می توانید یک حضور آنلاین قدرتمند برای جذب افراد ایده آل ایجاد کنید.

شما باید برای جلب توجه مردم استراتژی داشته باشید. جلب توجه مخاطبان یک کار بسیار دشوار است. ما می بینیم که هزاران کسب و کار دارای یک وب سایت یا پروفایل های رسانه های اجتماعی هستند. اما آن ها به مخاطبان دسترسی ندارند. برندسازی شخصی ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می کند تا یک پله از رقبا بالاتر باشید.

 • ایجاد روابط خوب و مفید به صورت خودکار

برندسازی شخصی زمانی موفق می شود که افراد شما به شما گوش دهند و با محتوای شما تعامل داشته باشند. متأسفانه، بسیاری از کارآفرینان و بازاریابان آنقدر مشغول هستند که نمی‌توانند روی برندسازی شخصی یا همان پرسونال برندینگ تمرکز کنند. در نتیجه در ایجاد روابط شکست خواهند خورد. اگر می خواهید تلاش های خود را برای ایجاد رابطه تقویت کنید، روی برند شخصی خود تمرکز کنید.

دلایل اهمیت پرسونال برندینگ : ایجاد روابط به صورت خودکار

 • قرار گرفتن در برابر مخاطبان بزرگتر

به نظر منطقی است که دیگر منتظر نمانید تا افراد به پروفایل ‌های اجتماعی یا وب‌ سایت شما برخورد کنند. فقط کافی است تا کمی خلاقیت به نحوه ارائه خود و قرار گرفتن در مقابل مخاطبان خود اضافه کنید.

 • ایجاد اعتماد و اطمینان

پرسونال برندینگ اعتماد ایجاد می کند و همچنین به شما کمک می کند تا اعتبار خود را ایجاد کنید. هر دوی آن ها در هنگام رشد در یک محیط رقابتی عناصر کلیدی هستند. برندسازی شخصی مانند یک پلتفرم عمل می کند که در آن به راحتی می توانید اعتماد و اطمینان ایجاد کنید.

همچنین برای مشتریان شما راحت تر می شود که با شما معامله کنند. از آنجایی که مردم نمی خواهند پول خود را برای محصولات بی کیفیت هدر دهند، تمایل دارند به برندهایی اعتماد کنند که به قول خود عمل می کنند و از چیزی دفاع می کنند. درک اینکه مردم احتمالاً با کسی که دوست دارند یا به آنها اعتماد دارند تجارت می کنند دشوار نیست. با این حال، به عنوان یک برند، ابتدا باید مشخص کنید که چرا مردم باید به شما اعتماد کنند.

 • منحصر به فرد خواهید بود

این چیزی است که می تواند شما را از جمعیت متمایز کند. شما می توانید داستان خود را هر طور که می خواهید بگویید. شخصیت ما چیزی است که ما را منحصر به فرد و به یاد ماندنی می کند. ما می خواهیم این شخصیت را در برند هایمان نشان دهیم. شما می خواهید افرادی را پیدا کنید که شما را دوست دارند و از شما متنفرند. مهم است که افرادی را که با شما و برند شما ارتباطی ندارند از بین ببرید. شما برند خود هستید.

صرف نظر از اینکه روی چه پروژه‌ هایی کار می‌کنید، چه محصولاتی را می ‌فروشید، یا هر چه تخصص دارید، تأثیری که بر روی مخاطبان خود ایجاد می‌کنید را در نظر داشته باشید. یک برند شخصی می تواند یک پروژه مادام العمر باشد که در طول زمان به تکامل خود ادامه می دهد. افرادی که بزرگترین برند ها را در تجارت می سازند می دانند که هیچ قانون مشخصی برای ایجاد هویت برند یا حضور آنلاین وجود ندارد.

دلایل اهمیت پرسونال برندینگ : منحصر به فرد خواهید بود

 • خاطره انگیز خواهید شد

ایجاد هویت برند به خاطره انگیز ساختن محصولات و خدمات شما محدود نمی شود بلکه باعث می شود تا برند شما در بازار معتبرتر شود. برخی از برندهای شخصی پیشرو واقعا فراموش نشدنی هستند.

سعی کنید که هنگام معرفی خود به جهان، استراتژیک باشید. مخاطبان شما را به خاطر چیزهایی که شما را ارزشمند و منحصر به فرد می کند به یاد خواهند آورد. اگر هیچ چیز منحصر به فردی برای ارائه ندارید، در وهله اول ایجاد یک برند شخصی فایده ای ندارد. برندهای شخصی به یاد ماندنی مانند استیو جابز در ظاهر و نحوه برقراری ارتباط پایداری دارند. این همان چیزی است که آن ها را در میان دیگران خاص و منحصر به فرد می کند. روزی که مخاطبان شما فوراً بر اساس نام یا لوگوی خود تشخیص دهند که شما کی هستید و هدف شما چیست، به یک برند شخصی به یاد ماندنی تبدیل خواهید شد.

 • قابلیت ارتباط بیشتر

صرف نظر از حرفه شما، می توانید با روابطی که ایجاد می کنید پیشرفت کنید یا رشد کسب و کار را متوقف کنید. به عنوان یک مدیر مجموعه، باید به مردم این امکان را بدهید که احساس کنند می توانید به راحتی با آن ها ارتباط برقرار کنید. مردم به طور طبیعی جذب کسانی می شوند که خطوط ارتباطی را همیشه باز نگه می دارند.

 • کسب و کار شما شروع به فروش می کند

به محض اینکه محتوا را تولید کردید و یک برند ایجاد کردید، مردم شروع به دیدن محتوای شما به صورت آنلاین خواهند کرد و بیشتر به سمت شما متمایل می شوند که در نهایت آن ها را را به مشتریان وفادار تبدیل می کند. اگر برند شخصی شما شکست خورده باشد، درگیر نگه داشتن مخاطبان شما دشوار خواهد شد. ساختن یک روایت واقعی احتمالا موثرترین استراتژی برندسازی شخصی است.

بنابراین، داستانی در مورد برند خود بسازید که افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و با آن درگیر شوند. قدم بعدی این است که بفهمید چگونه داستان خود را بگویید. شما می توانید محتوا بنویسید یا یک ویدیو بسازید تا مخاطبان خود را در پلتفرم های مختلف جذب کنید.

ویدئو یا پخش زنده شخصی ترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان آنلاین است. زمانی که داستان برند خود را با مهارت می سازید، کسب و کار شما شروع به فروش می کند. شما به سادگی بالاتر از رقبای خود که برای جلب توجه تلاش می کنند بالا می روید. در حالی که تبدیل شدن به یک فروشنده عالی یک کار چالش برانگیز است، شما باید در بیان داستان خود با اعتماد به نفس خوب باشید.

دلایل اهمیت پرسونال برندینگ : کسب و کار شما شروع به فروش می کند

 • شما کنترل می کنید که مردم چگونه شما را ببینند

کنترل نگاه مردم به شما کار چالش برانگیزی به نظر می رسد. اما برندسازی شخصی به شما قدرت کامل می دهد تا هر برندی را که می خواهید با هر سبک و هر پیامی ایجاد کنید. این بخش سرگرم کننده ایجاد یک برند شخصی است زیرا می توانید قوانین خود را ایجاد کنید. زمانی که شما یک پرسونال برندینگ ندارید، مردم برداشت خود را ایجاد می کنند و ایجاد رابطه با آن ها برای شما سخت تر می شود.

یک نام تجاری بسیاری از کارهای دستی را حذف می کند زیرا شما فرصت های بیشتری برای دسترسی به افراد بیشتری در مکان های بیشتر در زمان های بیشتر دارید. یکی از راه ‌های کنترل این که مردم چگونه شما را به عنوان یک برند می ‌بینند، درک ترس‌ ها، امید ها، ناامیدی‌ ها، رویا ها و دستاورد های مخاطبانتان است. تا آن جا که ممکن است در مورد مخاطبان خود بیاموزید. به کانال های اجتماعی که مخاطبان شما دنبال می کنند توجه کنید.

 • ایجاد ثبات

یک برند شخصی باعث ایجاد ثبات در لحن، پیام، محتوا، صدا و تصویر کلی شما می شود. اگر به برند های برتر دنیا نگاه کنید، آن ‌ها ظاهر یا ارزش ‌های اصلی کلی خود را اغلب تغییر نمی‌ دهند، زیرا این چیزی است که مردم به آن اعتماد می کنند، می‌شناسند و دوست دارند. شما باید در ظاهر، ارتباطات و جاذبه‌ های خود ثبات داشته باشید. تناقضات کوچک را تضعیف نکنید زیرا می توانند اثر بخشی برند شخصی شما را از مسیر خارج کنند. هم از نظر بصری و هم از نظر شخصیتی سازگار باشید. کاری منحصر به فرد و هیجان انگیز انجام دهید که مردم بتوانند عاشق آن شوند.

ممنون که تا پایان این مقاله همراه شرکت فیلمسازی کاتشو بودید. از دیگر خدمات مهم در کاتشو می توان ساخت فیلم مستند در موضوعات متنوع ، ساخت کلیپ اینستاگرام و به طور کلی خدمات ویدیو مارکتینگ و نیز ساخت فیلم مراسم را بر شمرد. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *