ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی خوب

ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی خوب

با توجه به افزایش رقابت در بین محصولات مختلف، این تبلیغات است که می تواند به عنوان یک رابط بین مخاطب و برندها ارتباط برقرار کرده و منجر به معرفی محصول و افزایش خرید گردد. تیزر تبلیغاتی را می توان یکی از شیوه های موثر تبلیغات دانست که به صورت غیر مستقیم بر ذهن مخاطب تاثیر گذاشته و وی را تحریک به خرید محصول می نماید. ساخت تیزر تبلیغاتی خوب نیازمند رعایت استراتژی های مختلف بازاریابی است تا بتواند تاثیر خود را به شکل مثبت بر مخاطب گذاشته و فروش را افزایش دهد. ویژگی های تیزر تبلیغاتی خوب موضوعی است که در این مطلب به آن پرداخته شده است.

ساخت تیزر تبلیغاتی

معرفی تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی به این صورت است که در آن محصول به شکل مستقیم معرفی نمی شود و در واقع با یک معرفی ناقص، ذهن مخاطب درگیر شده و منتظر تبلیغات بعدی است و بدین ترتیب با مشاهده محصول علاقمند به خرید آن می گردد. دلیل نامگذاری تیزر تبلیغاتی نیز به همین علت است؛ تیزر به معنایی آزار دادن و ناتمام گذاشتن حرف یا چیزی است که موجب کنجکاوی بیشتر فرد می گردد.

امروزه تیزرهای تبلیغاتی به عنوان ابزاری قدرتمند و هوشمندانه برای معرفی انواع محصولات توسط شرکت ها برندهای مختلف در تمام دنیا ساخته می شود خریداران بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل می نمایند.

ساخت تیزر تبلیغاتی کار آسانی نیست و در تمام تیزرهای تبلیغاتی یک تیم حرفه ای پشت آنها هستند که در این کار مسلط بوده و از خلاقیت بالایی نیز برخوردار هستند. برای این که یک تیزر تبلیغاتی ساخته شود باید دارای ویژگی هایی باشد تا بر ذهن مخاطب تاثیرگذار بوده و قادر به جذب مشتری برای خرید باشد. در ادامه به ویژگی های تیزر تبلیغاتی خوب پرداخته شده است.

ساخت تیزر حرفه ای

آشنایی با ویژگی های تیزر تبلیغاتی خوب

در صورتی که در ساخت تیزر تبلیغاتی اصول مربوط به این کار رعایت نشود، تیزر ساخته شده حرفه ای نبوده و قادر به تاثیرگذاری بر مخاطب نخواهد بود. مخاطب شما در هر سنی که باشد، محتوای حرفه ای را از غیر حرفه ای تشخیص می دهد در نتیجه نیاز است تا ویژگی هایی که برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی خوب مورد نیاز است توسط سازنده رعایت گردد. این ویژگی ها شامل موارد زیر می گردد:

  1. برخورداری از یک ایده قوی و نو

شاید مهم ترین نکته در ساخت تیزرهای تبلیغاتی داشتن یک ایده مناسب است که می تواند آن را به یک تیزر حرفه ای تبدیل نماید. تیزرهای معروف دنیا مانند مک دونالد، لنوو، نایک و غیره از ایده های بسیار جذابی استفاده کرده اند و امروز به عنوان بهترین تیزرهای تبلیغاتی دنیا شناخته می شوند. برای داشتن یک ایده خلاقانه باید تیزرهای مختلف و معروف را مشاهده کرد و در اتاق فکر، از متخصصین این کار استفاده نمود به گونه ای که ایده طراحی شده قادر به درگیری ذهن مخاطب باشد.

ایده ای که ارائه می گردد باید از خلاقیت بالایی برخوردار باشد و از ایده های قدیمی و تکراری در آن استفاده نگردد. به علاوه این ایده باید کاملا مفهومی بوده و ذهن مخاطب را به تکاپو و تفکر وادار نماید. بدین ترتیب استارت تولید یک تیزر تبلیغاتی ماندگار زده می شود.

ساخت تیزر حرفه ای

  1. برخورداری از جذابیت ظاهری

پس از این که ایده پردازی کلی صورت گرفت، باید به فکر ایجاد یک سناریو و فیلمنامه ای بود که دارای جذابیت بالایی باشد. وجود سناریو مناسب است که باعث می شود مخاطب به ادامه مشاهده تیزر تشویق شده و آن را تا انتها دنبال نماید. در کنار سناریوی مناسب، جذابیت های بصری مختلفی نیز باید در طول تیزر در نظر گرفته شود تا منجر به جلب نظر مخاطب گردد. برای نوشتن یک سناریوی جذاب باید نکات مختلفی را در نظر گرفت و به ویژگی های مخاطب نیز توجه گردد.

  1. سرعت مناسب جهت انتقال پیام

یکی از ویژگی های مهمی که یک تیزر تبلیغاتی باید از آن برخوردار باشد، سرعت مناسب است. سرعت تیزر نه باید آن قدر کند باشد که مخاطب خسته شده و تمایلی به مشاهده ادامه آن نداشته باشد، و نه آن قدر سریع باشد که مخاطب فرصت تفکر در رابطه با آن را نداشته باشد. یک ریت مناسب باید از ابتدا تا انتهای تیزر رعایت شود تا انتقال پیام به مخاطب به راحتی صورت پذیرد. مدیریت زمان بحث  مهمی در ساخت تیزرهای تبلیغاتی است که توسط سازندگان باید رعایت گردد.

  1. توجه به نیاز مخاطب نه کارفرما

ممکن است کارفرما دارای سلیقه ای باشد که مخاطب آن را نپسندد. یک تیزر تبلیغاتی مناسب، تیزری است که نیاز مخاطب را در نظر گرفته و مستقل از نظر کارفرما باشد. هر چقدر سلیقه مشتری و مخاطب در تیزر تبلیغاتی بیشتر در نظر گرفته شود، آن تیزر موفق تر بوده و قادر به جذب مخاطبین بیشتری خواهد بود.

ایده برای ساخت تیزر

  1. داشتن کمی ابهام در تیزر

یک ویژگی تیزر تبلیغاتی خوب داشتن اندکی ابهام در آن است، به گونه ای که مخاطب از همان ابتدا قادر به حدس زدن این که چه اتفاقی قرار است بیفتد و چه محصولی معرفی گردد نباشد. راز موفقیت یک تیزر در این است که سر نخ هایی در طول تیزر به مخاطب داده شود تا تفکر وی را به کار گرفته و یک حالت معماگونه ایجاد نماید. هر چقدر این سرنخ ها و معماها حرفه ای تر طراحی شوند قابلیت نفوذ بیشتری بر ذهن مخاطب خواهند داشت.

  1. ساخت نوع مناسب تیزر بسته به نوع مخاطب

پیش از اقدام برای ساخت و طراحی تیزر تبلیغاتی، در ابتدا باید گروه سنی مخاطب در نظر گرفته شود تا متناسب با آن از انواع مختلف تیزرهای تبلیغاتی استفاده گردد. تیزرهای تبلیغاتی در انواع مختلفی مانند تیزر تبلیغاتی انیمیشن، تیزر تبلیغاتی رئال، تیزر تبلیغاتی رئال انیمیشن، تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک و تیزر تبلیغاتی استاپ موشن وجود دارد که بسته به نوع و سن مخاطب می توان از هر یک استفاده نمود. در صورتی که نوع تیزر به درستی انتخاب نشده و نوع مخاطب در نظر گرفته نشود، به احتمال زیاد تیزر طراحی شده، تاثیر کافی را نخواهد داشت و نمی توان از آن به عنوان یک تیزر حرفه ای یاد کرد.

ایده برای ساخت تیزر

  1. استفاده از شمارش معکوس در تیزر

یکی از ویژگی هایی که می تواند در یک تیزر تبلیغاتی، قدرت تاثیرگذاری بیشتری را ایجاد نماید استفاده از شمارش معکوس است. شاید شما هم در رسانه های مختلف تیزرهایی را مشاهده کرده باشید که برای رونمایی از محصول خود از ترفند شمارش معکوس استفاده می کنند. در واقع پس از گذشت هر روز یا هر هفته، این شماره پایین تر آمده تا به عدد نهایی برسد. بدین ترتیب ذهن مخاطب کاملا مشغول شده و تیزر را تا جایی دنبال می کند که نتیجه نهایی رونمایی را مشاهده نماید.

  1. استفاده از لوکیشن و بازیگران مناسب

در نهایت یک ویژگی تیزر تبلیغاتی خوب استفاده از لوکیشنی است که برای مخاطب قابل درک بوده و قادر به برقراری ارتباط با آن باشد. در صورتی که از تیزرهای تبلیغاتی رئال استفاده گردد انتخاب بازیگران نیز از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود. معمولا استفاده از افراد معروف و سلبریتی ها در تیزر می تواند تاثیر مثبتی در جذب مخاطب داشته باشد. به طور کلی نوشتن سناریو و انتخاب بازیگران و دیالوگ های آنها باید با دقت و مانند یک فیلم حرفه ای صورت گیرد.

نکات ساخت تیزر

کاربردهای تیزر تبلیغاتی

تیزرهای تبلیغاتی معمولا به سفارش بسیاری از نهادها و سازمان ها و یا شرکت های خصوصی و برندها ساخته می شود. یکی از پر استفاده ترین کاربردهای تیزر تبلیغاتی، استفاده از آنها در رسانه های عمومی مانند تلویزیون و رادیو است. در این رسانه ها با توجه به بیشتر بودن تعداد مخاطبین و در بر گرفتن گروه های سنی مختلف، نیاز به ساخت تیزرهایی است که کاملا حرفه ای بوده و از خلاقیت بالایی برخوردار باشند.

از تیزرهای تبلیغاتی در نمایشگاه های مختلف نیز به وفور استفاده می شود و با ارائه محصولات مختلف، جذب مخاطب صورت گرفته و به معرفی بیشتر محصول منجر می گردد. کنفرانس ها سمینارهای مختلف علمی و غیر علمی، سالن های انتظار فرودگاه ها و بیمارستان ها، مابین سریال های خانگی، مانیتورهای تبلیغاتی شهرها، هتل ها و تالارهای مختلف، فیلم های آموزشی، شبکه های اجتماعی مختلف، وب سایت شرکت ها و غیره بستری مناسب برای نمایش تیزرهای تبلیغاتی هستند. در هر یک از این موارد نیاز به طراحی و ساخت نوع خاصی از تیزر بوده و باید توسط مجموعه های فعال در این زمینه صورت گیرد.

ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی خوب

سخن پایانی

تبلیغات در عصر امروز نقش مهمی را در زندگی افراد ایفا می کند و یکی از متدهای بازاریابی است که به اشکال مختلف صورت گرفته و به جذب مخاطب کمک می نماید. تیزر تبلیغاتی انواعی از تبلیغات نوین هستند که به شیوه ای کاملا مدرن طراحی و ساخته شده و تاثیرات زیادی را بر مخاطبین گذاشته و به معرفی برند و فروش محصولات شرکت ها و سازمان های مختلف کمک بسیاری می نماید. تیزرهای تبلیغاتی باید دارای ویژگی هایی باشند تا بتوانند بر ذهن مخاطب تاثیرگذار بوده و به گسترش فروش محصولات شرکت مورد نظر کمک نمایند. در این مقاله به بررسی ویژگی تیزر تبلیغاتی خوب به طور کامل پرداخته شد و نکات مهمی که در ساخت یک تیزر باید رعایت گردد به صورت واضح بیان گردید.

توصیه می شود برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی مناسب و تاثیرگذار به مراکز معتبر در این کار مراجعه نمایید و کار خود را از صفر تا صد به تیم های حرفه ای در ارتباط با این کار بسپارید.

توجه : شرکت فیلمسازی کاتشو علاوه بر ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی، در حوزه های زیر نیز فعالیت می کند:

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *